Skuteczny masaż odchudzający przyśpiesza utratę zbędnych kilogramów!

Masaż odchudzający cechuje duża intensywność ruchów, które mają za zadanie rozbić podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu tłuszcz ten łatwiej się wchłania. Masaż tego typu poleca się jako środek wspomagający proces odchudzania, szczególnie okolic bioder, ud i pośladków. Wpływając na układ krążenia polepsza ukrwienie skóry, stymuluje usuwanie toksyn, przyspiesza metabolizm, wpływa ujędrniająco na skórę. Poza tym poprawiając obieg krwi powoduje szybszy transport węglowodanów do mięśni, które otrzymując przy tym więcej tlenu są bardziej odżywione i podatne na wzrost.

Dzięki masażowi wzrasta wydajność mięśni, możemy przez to wydłużyć treningi, zwiększyć ich intensywność, co przyspieszy efekty odchudzania. Niezmiernie istotne dla tej formy masażu jest wzmacnianie przeciążonych z powodu nadwagi mięśni i stawów. Masaż modeluje sylwetkę i pomaga zwalczyć cellulit poprzez intensywne użycie technik łącznotkankowych i masażu klasycznegoMasaż odchudzający powinien być połączony z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Jedną z form masażu odchudzającego może być drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny działa oczyszczająco na cały organizm, usprawnia krążenie limfy, dzięki czemu zapobiega powstawaniu chorób związanych z jej zastojem, likwiduje obrzęki, wysięki, skraca czas wchłaniania siniaków i krwiaków. Stosuje się go również jako masaż wspomagający proces odchudzania. Odżywia, tkanki, wpływa na ich natlenienie co prowadzi do uelastycznienia skóry, jest polecanym zabiegiem antycellulitowym. Pomaga szczególnie w likwidacji cellulitu wodnego, spowodowanego zaburzonym krążeniem limfy, które prowadzi do gromadzenia się wody w tkankach. Do przyczyn powstawania celluitu wodnego należą: nieregularne odżywianie, ostre i zbyt słone jedzenie, przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych, a także brak ruchu.

Kiedy warto zastosować drenaż limfatyczny:

  • w przypadku gdy łydki są twarde i nabrzmiałe, obrzęk pojawia się pod wieczór tzw. problem „ciężkich nóg”
  • oczyszczająco- uwolnienie organizmu z toksyn, zalegającej limfy i nierównomiernie rozłożonej pod skórą tkanki tłuszczowej
  • poprawa pracy układu krążenia – profilaktyka żylaków, likwidacja obrzęków
  • likwidacja skurczów i bólów w kończynach dolnych, wskazane dla kobiet chodzących na wysokich obcasach
  • w celu zwiększenia odporności organizmu

Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarzRealizacja:
Pozycjonowanie stron AFTERWEB

Polecamy:
Domy Katowice Osiedle Sielanka