Rehabilitacja pod okiem specjalistów z naszej GRUPY SilFit to możliwość szybkiego powrotu do pełnej sprawności

Fizjoterapia prowadzona w odpowiedni sposób znacząco wpływa na poprawę stanu ogólnego organizmu – aby tak się stało niezbędna jest prawidłowa diagnoza, dlatego szczególny nacisk kładziemy na wywiad z pacjentem. Chcemy poznać źródło Twojego problemu, a także towarzyszących mu dolegliwości. Dzięki prawidłowo postawionej diagnozie będziemy mogli najefektywniej zaprogramować proces rehabilitacji. Nadrzędnym celem w indywidualnej terapii, wykorzystującej masaż manualny, ćwiczenia usprawniające czy też inne zabiegi fizykalne jest przywrócenie jak najlepszej sprawności fizycznej oraz przywrócenie zdolności do wykonywanej pracy.

W procesie rehabilitacji niezmiernie ważne jest oddziaływanie zarówno na sferę fizyczną jak i psychiczną osoby usprawnianej. Odzyskiwanie i utrzymanie sprawności w zakresie wykonywania czynności życia codziennego idzie w parze z poprawą samopoczucia i większą integracją w społeczeństwie. Naszych terapeutów cechuje otwartość, profesjonalizm i chęć niesienia pomocy osobom poszkodowanym. Dobra relacja między fizjoterapeutą a pacjentem przekłada się na powodzenie prowadzonych działań rehabilitacyjnych. Wspólnie motywujemy się i wspieramy, zależy nam na Twojej satysfakcji.

Redukowanie problemów medycznych związanych z narządem ruchu umożliwiają nam ukończone kursy specjalistyczne

Rehabilitacja, to nasza pasja. W naszym gronie znajdują się specjaliści z masażu, metody McKenzie a także sportu osób niepełnosprawnych. Na bieżąco uaktualniamy swoją wiedzę biorąc udział w kursach czy też konferencjach naukowych.

W naszej pracy zajmujemy się także ludźmi starszymi, które zgłaszają dolegliwości m.in. ze strony narządu ruchu, prowadzimy rehabilitację ukierunkowaną na przywrócenie sprawności po przebytych złamaniach, długotrwałych unieruchomieniach. Często mamy do czynienia z rehabilitacją funkcjonalną, która ma na celu usprawnienie funkcjonowania narządu ruchu.

Mamy również doświadczenie w pracy z dziećmi zarówno z wadami rozwojowymi jak i z wadami postawy. Fizjoterapia z dziećmi prowadzona przez nas, urozmaicona jest o formę ćwiczeń poprzez gry i zabawy. Rehabilitacja stymulując rozwój psychoruchowy dziecka wpływa na jego dobre samopoczucie co prowadzi do efektywnej współpracy z terapeutą.

Fizjoterapia w formie treningu personalnego

Zdobyta wiedza i doświadczenie pomagają łączyć nam również postępowanie usprawniające z nowoczesnymi formami treningu personalnego. Jeśli obawiasz się ćwiczeń ze względu na ból pleców skontaktuj się z Nami. Nasi terapeuci pomogą Ci zwalczyć ból kręgosłupa, poprzez dobór indywidualnego planu treningowego. Kręgosłup stanowi „fundament” naszego ciała, od jego stanu zależy praca wielu narządów i układów organizmu. Z nami zadbasz o jego prawidłowe funkcjonowanie gdyż treningi odbywają się pod okiem fizjoterapeuty. Podpowiemy jakie ćwiczenia Ci służą, a jakich należy unikać w Twoim przypadku.

WARTO WIEDZIEĆ: Zdarza się, że w obawie o ponowny uraz boimy się podejmować dodatkowej aktywności fizycznej. Dzięki naszej pomocy nie będziesz obawiać się kontuzji. Ważne aby prawidłowo ocenić Twoje możliwości. Z uwagą dobierzemy ćwiczenia tak, aby jak najefektywniej wpłynąć na poprawę zdrowia. Bierzemy pod uwagę Twój obecny stan a także minione incydenty. Podczas zajęć jesteśmy przy Tobie cały czas. Możesz zadbać o sylwetkę jednocześnie redukując problemy, które ograniczały do tej pory Twoją aktywność fizyczną. Dzięki ćwiczeniom, poprawisz swoją wydolność fizyczną, zachowasz siłę mięśni, które stabilizują stawy, zwłaszcza wspomniany kręgosłup, a także ustabilizujesz optymalną wagę.

Twoja motywacja przekłada się na sukces w postępowaniu usprawniającym

Chcemy abyś wiedział jakie znaczenie ma rehabilitacja w Twoim przypadku. Podpowiemy jak postępować aby zminimalizować źródło bólu. Czasem wystarczy zmiana nawyków przyjmowanych pozycji, wykonywania czynności, nad którymi nie zastanawiamy się na co dzień. Świadomość osoby rehabilitowanej przekłada się na wyniki postępowania usprawniającego. Twoja motywacja jest bardzo ważna, dlatego zależy nam abyś zdawał sobie sprawę jakie oddziaływanie wywołuje rehabilitacja na Twój organizm.

Indywidualnie zorganizowane sesje rehabilitacyjne dopasowane są do Twoich wymagań również pod względem elastycznych godzin przeprowadzania terapii.Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub telefon: 792 619 984. Odpowiemy na każdą wiadomość. Postaramy się, abyś po spotkaniu z nami z chęcią polecał nas swoim bliskim.

komentarze 2

  1. Andrzej
    Andrzej 17/08/2013 at 17:41 · Reply

    Moja indywidualna rehabilitacja pod okiem Pani Pauliny przebiega jak na razie bardzo obiecująco. Widać poprawę i o to chodzi. Dziękuje:)

  2. Pulina
    Pulina 17/08/2013 at 17:51 · Reply

    Nie ma za co Panie Andrzeju, ciężko Pan pracuje podczas rehabilitacji przez co widać efekty, oby tak dalej!

Dodaj komentarzRealizacja:
Pozycjonowanie stron AFTERWEB

Polecamy:
Domy Katowice Osiedle Sielanka