Aktywność fizyczna seniorów

Aktywność fizyczna nawet o umiarkowanym natężeniu może zmniejszyć następstwa wielu przewlekłych dolegliwości z jakimi borykają się osoby w starszym wieku. Wraz ze zmniejszeniem aktywności ruchowej dochodzi do zmniejszenia masy i siły mięśni. Ogranicza to sprawność w wykonywaniu czynności codziennych.

Rehabilitacja osób starszych ma na celu jak najdłużej utrzymać ich życiową niezależność.”

Planując postępowanie rehabilitacyjne uwzględniamy czynniki ryzyka i choroby współistniejące, zależy nam żeby ćwiczenia przebiegały w miłej atmosferze. Chcemy zmotywować Cię do ćwiczeń i poprawić Twoją jakość życia.

Fizjoterapia metodą McKenziego

Konsekwencje ograniczeń ruchowych możemy zmniejszyć poprzez wdrożenie planu aktywności ruchowej. Chcemy pomóc Ci zachować sprawność, pokażemy w jaki sposób pracować nad utrzymaniem równowagi , jak postępować i jaką postawę przyjmować aby ograniczyć bóle kręgosłupa. Pracujemy w oparciu o metodę diagnozowania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego. Podstawą diagnostyki jest szczegółowo zebrany wywiad- dzięki temu będzie nam łatwiej zwalczyć dolegliwości bólowe z jakimi się borykasz. Chcemy uświadomić Cię na temat celowości podejmowanych przez Nas działań rehabilitacyjnych. Pomożemy Ci w organizacji przystosowania sprzętów domowych – tak aby mogły wspomagać proces rehabilitacji.

Rehabilitacja poprzez trening

Odpowiedni program treningowy zwiększy możliwości kondycyjne Twojego organizmu. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom można wywrzeć wpływ na poziom glukozy we krwi oraz stabilizację wydzielania hormonów. Wraz z wiekiem pojawiają się także zaburzenia snu, które mogą się zmniejszyć pod wpływem odpowiednio zaprogramowanej rehabilitacji.

Poprzez regularnie podejmowaną aktywność możesz opóźnić zaburzenia koordynacji ruchowej co w znacznym stopniu zmniejszy ryzyko występowania upadków.”

Program ćwiczeń dobieramy indywidualnie, a czas wysiłku uzależniamy od stopnia wydolności organizmu. W wyniku podejmowanych działań usprawniających pracę układu krwionośnego zmniejsza się obciążenie serca, a także następuje znacznie mniejszy przyrost ciśnienia tętniczego.

Fizjoterapia poprzez trening fizyczny stanowi jedną z podstawowych metod niefarmakologicznych leczenia. Zdarza się, że może wystarczyć jako jedyna forma leczenia, zastępując leczenie farmakologiczne.”

Niezmiernie ważne jest aby rehabilitacja była podejmowana jak najwcześniej, aby zapobiec pogorszeniu sprawności funkcjonalnej, która może być skutkiem ograniczenia ruchomości wynikającym z długotrwałego unieruchomienia czy np. depresji.

Nie czekaj i skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Dodaj komentarzRealizacja:
Pozycjonowanie stron AFTERWEB

Polecamy:
Domy Katowice Osiedle Sielanka