Skuteczna walka z bólem – lecz przyczyny nie objawy

Każdy z Nas miał do czynienia z nieprzyjemnym doznaniem jakim jest ból. Powstaje on pod wpływem różnych bodźców, możemy go traktować jako dzwonek alarmowy, który informuje Nas o tym, że coś dzieje się z nami coś niedobrego. Czasem bagatelizujemy to doznanie licząc że „samo przejdzie” lub uciekając się do środków farmakologicznych. Zdarza się, że one wystarczają, jak dzieje się w przypadku okazjonalnych incydentów np. przy sporadycznym bólu głowy.

Powinniśmy wiedzieć, że środki przeciwbólowe działają często tylko na objaw jakim jest ból, a nie na przyczynę jaka go wywołuje.”

Tłumienie bólu farmakologicznie może sprawić ulgę tylko do czasu, aż ból się nasili i organizm przestanie reagować na leki. Może to doprowadzić do powstania bólu przewlekłego, który jest trudniejszy do wyleczenia. Dlaczego więc nie zająć się problemem od początku?

Skontaktuj się z Namichcemy uwolnić Cię od przyczyny, która wywołuje u Ciebie dolegliwości bólowe.

Trening po rehabilitacji

Indywidualnie ułożony plan treningu rehabilitacyjnego pomoże Ci utrwalić efekty terapii, zmniejszy też możliwość nawrotu bólu czy odniesienia kontuzji. Zapraszamy Cię na siłownię gdzie pod okiem fizjoterapeuty będziesz kontynuować ćwiczenia. Mamy na wyposażeniu m.in. atlasy, ławeczki, piłki lekarskie i gimnastyczne, taśmy, ciężary wolne, maty. Wykorzystujemy niezbędne przyrządy, stosujemy w zależności od potrzeb – elementy treningu siłowego, wytrzymałościowego abyś mógł utrzymać i rozwinąć odzyskaną podczas rehabilitacji sprawność i kondycję fizyczną.

Fizjoterapia u Nas w kilku krokach:

  1. Planując program rehabilitacyjny bazujemy na:
    a) informacjach uzyskanych z wywiadu, (z którego chcemy dowiedzieć się m.in. jaki tryb życia prowadzisz, jakie są objawy poprzednich i obecnych dolegliwości)
    b) badaniu funkcjonalnym układu mięśniowego i kostnego
  2. Fizjoterapeuta dobiera indywidualną dla Ciebie metodę leczenia, dostosowaną do Twoich możliwości.
  3. Jeden terapeuta pracuje z Tobą przez cały czas trwania rehabilitacji, dzięki czemu widzimy efekty jakie wywiera proces usprawniania na Ciebie
  4. Po rehabilitacji mamy do zaproponowania współpracę nad utrwaleniem efektów terapii podczas treningów prowadzonych przez fizjoterapeutę na sali ćwiczeń i siłowni.

Dodaj komentarzRealizacja:
Pozycjonowanie stron AFTERWEB

Polecamy:
Domy Katowice Osiedle Sielanka