Oczyszczanie organizmu, o czym warto pamiętać?

Nieprawidłowe odżywianie stanowi jedną z podstawowych przyczyn pogorszenia się stanu zdrowia oraz przedwczesnego starzenia się organizmu.
oczyszczanie-organizmu
Często zdarza się nam zatruwać swój organizm spożywając gotowe, przetworzone produkty zawierające szkodliwe substancje.

Organizm nie jest w stanie wydalić ich w dużych ilościach powodując odkładanie się ich w naszym ciele. Kiedy takie odżywianie staje się naszym przyzwyczajeniem, odbija się to na naszym zdrowiu. 30-40% u mężczyzn i 60% nowotworów u kobiet związanych jest ze złym odżywianiem się. Żeby temu zapobiec należy zwalczać nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Kiedy zaczynamy odczuwać pogorszenie się naszego ogólnego stanu zdrowia, zaczynamy zastanawiać się nad przyczyną. Problemem jest gdy jemy za dużo, za słodko i za tłusto.

Zdarza się, że niewłaściwie łączymy produkty, przeważnie stawiamy na produkty przetworzone. Naraża nas to na niedobory pokarmowe.

Żyjemy szybko i tak też się odżywiamy jedząc wszystko co mamy pod ręką.

Oczyszczanie przez wodę
Człowiek posiada kilka systemów, które oczyszczają organizm z substancji smolistych i innych zanieczyszczeń rujnujących nasze zdrowie.

Są nimi: wątroba, nerki, jelito grube, tkanka tłuszczowa, mięśnie i ścięgna, nos, uszy, oczy skóra i płuca. U niektórych osób jelito grube więcej toksyn wchłania niż wydala. W wątrobie i nerkach pojawiają się kamienie. Kości i stawy trzeszczą z powodu nadmiaru soli. Kiedy pojawi się wysypka możemy przypuszczać, że jelito grube nie radzi sobie z oczyszczaniem z toksyn jakich mu dostarczamy. Objawy te nasuwają myśl, że systemy organizmu są osłabione i nie spełniają w pełni swej roli. Wtedy ich funkcję przejmuje najczęściej inny system. Istnieją różne sposoby oczyszczania organizmu, ale nie wszystkie z nich dają pozytywne rezultaty każdej stosującej je osobie. Dobór właściwej formy oczyszczania organizmu jest kwestią indywidualną gdyż każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na daną metodę oczyszczania.