Jak zapobiec efektowi yo-yo? To najczęstsze pytanie jakie nam zadajecie

Paulina: Drastyczne obcinanie kalorii w diecie to jedna z najmniej skutecznych metod odchudzania.”

O skutkach tego rodzaju działań przekonała się niejedna osoba stosującaodchudzanie-efekt-yo-yo kuracje para odchudzające. Komórki, które wytwarzają ciepło stają się chłodne, powodując uczucie zimna. W takich okolicznościach organizm „broni się” spowalniając spalanie składników energetycznych i stara się je gromadzić na później. W takiej sytuacji pokarm dłużej zalega w układzie pokarmowym po to by mógł dokładniej wykorzystać dostarczane z nim kalorie.
Organizm przez dłuższy czas pracuje w sposób oszczędny i trudno mu spalić nawet niewielką ilość jedzenia. Wtedy to niewykorzystane paliwo magazynuje się w komórkach tłuszczowych.
efekt yo-yo Prowadzi to do gwałtownego procesu tycia określanego mianem efektu yo-yo.

Aktywność fizyczna a zdrowie

Efektywne odchudzanie uzależnione jest nie tylko od diety ale w dużej mierze od aktywności fizycznej. Wpływa ona na mięśnie, stawy i układ krążenia. Należy do zasadniczych działań profilaktycznych choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy, osteoporozy i nadciśnienia tętniczego. Wspomaga proces walki z zaburzeniami gospodarki lipidowej poprzez wpływ na nadwagę i otyłość.

Ważny jest również czynnik psychiczny regularnie podejmowanej aktywności fizycznej, kości i mięśnie wzmacniają się, mniej męczymy się wykonując czynności dnia codziennego co przekłada się na lepsze samopoczucie.

Paulina: Dzięki systematycznie podejmowanemu wysiłkowi zwiększa się wydatek energetyczny organizmu, wywołując szereg korzystnych zmian.”

Niezwykle istotne jest że wpływa na obniżenie spoczynkowego i wysiłkowego ciśnienia tętniczego krwi oraz częstości rytmu serca.

Zbyt intensywny wysiłek może być niebezpieczny dla zdrowia, dlatego niezmiernie ważny jest indywidualny program ćwiczeń uwzględniający dotychczasowy tryb życia, choroby, które nam towarzyszą oraz wiek. Jeśli przyjdziesz do nas chętnie pomożemy Ci w ułożeniu planu treningowego uwzględniającego Twoje predyspozycje fizyczne.

Wypełnij formularz kontaktowy, odpowiemy na każdego maila.