ABC technik masażu

Zapewne, nie raz zetknąłeś się z pojęciami dotyczącymi masażu. Zastanawiałeś się, która z technik byłaby dla Ciebie najbardziej odpowiednia?
masaż pleców
Poniżej pragniemy Ci przybliżyć jakie zastosowanie reprezentują wybrane rodzaje masaży. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości skontaktuj się z Nami.

Masaż sportowy

Stanowi nieodłączny element w treningu sportowców.
Usuwa skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym, rozluźnia mięśnie i zapobiega późniejszym uszkodzeniom.
Wspomaga wzrost możliwości czynnościowych organizmu. W sporcie występuje podział na: masaż treningowy, masaż przed zawodami, masaż startowy, powysiłkowy i podtrzymujący.

Masaż segmentarny

Metoda ta stanowi uzupełnienie masażu klasycznego.
Jego zastosowanie to przede wszystkim leczenie chorób narządów wewnętrznych.
Masaż segmentarny uwzględnia zmiany odruchowe w tkankach i poprzez odpowiednie chwyty usuwa je. Jest dobrym narzędziem terapeutycznym i diagnostycznym. Stosowany jest w zaburzeniach krążenia, gośćcowych zmianach kręgosłupa i stawów oraz w zaburzeniach pracy narządów wewnątrzwydzielniczych.

Masaż relaksacyjny

masaż relaksacyjny
Oparty jest na technikach masażu klasycznego, cechuje go mniejsza siła nacisku i intensywność. Oddziałuje na układ nerwowy redukuje negatywne reakcje na stres, takie jak mimowolne napięcie mięśni czy nieprawidłowe ciśnienie krwi. Zaleca się go w przypadku długotrwałego wysiłku fizycznego i psychicznego. Redukuje następstwa przemęczenia takie jak: bóle głowy, pleców, kończyn dolnych, bezsenność czy nerwobóle.
Wpływa również na przywrócenie prawidłowego rytmu serca, oddziałuje antystresowo i uspokajająco. Łagodzi stany nerwicowe, pomaga w depresji.

Masaż stóp

Female hands giving massage to soft bare foot
Masaż stóp ma szerokie spectrum oddziaływania gdyż określone obszary na stopach odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Masując dany obszar na stopie, oddziałuje się na konkretny narząd.
Działa detoksykacyjnie, do zadań masażu stóp należy także likwidacja bólu bądź napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach ciała, a także zmniejszenie napięcia w mięśniach spowodowanego długotrwałym obciążaniem kończyn w ciągu dnia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wskazań do poszczególnej techniki? Obawiasz się czy nie masz przeciwwskazań do masażu? Zastanawiasz się, który masaż może okazać się pomocny w Twoim przypadku? Skontaktuj się z Nami, chętnie odpowiemy na Twoje pytania!