Czym się kierować przy wyborze trenera personalnego?

wyciskanie z trenerem personalnym

Piękna, wysportowana sylwetka to marzenie każdego kto zaczyna swoją przygodę z siłownią. Droga do wymarzonego ciała jest jednak żmudna i wymaga od nas ogromnego nakładu pracy, a także dietetycznego samozaparcia. Niestety często realizując te dwa postulaty możemy poczuć ogromne rozczarowanie. Brak efektów potrafi skutecznie zniechęcać do dalszych wizyt na siłowni. Problemem zazwyczaj jest nieprawidłowe dopasowanie ćwiczeń lub zła organizacja treningu. W takiej sytuacji warto rozważyć współpracę z trenerem personalnym. Jak jednak go znaleźć? I czym kierować się przy wyborze? Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu.

Trener osobisty to fanaberia czy dobra inwestycja?

Trening personalny jest dedykowany każdej osobie regularnie uprawiającej sport. Jeśli nie czujemy efektu dotychczasowych treningów lub mamy problem z doborem odpowiednich ćwiczeń jest to rozwiązanie idealne dla nas. Trener personalny to doskonały motywator do działania. To stróż, który przypilnuje prawidłowej techniki i ilości wykonanych powtórzeń. Współpracując z nim możemy liczyć też na cenne dietetyczne wskazówki. Niezależnie od zaawansowania sportowego dostaniemy od niego odpowiednie wsparcie. Jeśli zależy nam na sportowym sukcesie warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

Jakiego trenera szukać?

trening persolalny magda

Kiedy podjęliśmy decyzję o współpracy z trenerem osobistym przychodzi czas na poszukanie odpowiedniej osoby. Nie da się ukryć, że treningi personalne to dość spora inwestycja, dlatego każdemu zależy, by trafić do wykwalifikowanego specjalisty. Czym się kierować przy wyborze trenera:

  • Uprawnienia – Trener personalny powinien posiadać zaświadczenie o ukończeniu kursu instruktora kulturystyki lub fitnessu. Bardzo często możemy trafić na osobę, która ukończyła studia wyższe na kierunku fizjoterapia, wychowanie fizyczne lub rehabilitacja. Pamiętajmy im większą ilość kursów nasz trener odbył tym lepiej dla nas!
  • Konsultacje – Każdy doświadczony trener współpracę z klientem rozpoczyna od bezpłatnych konsultacji. Przeprowadzając obszerny wywiad ustali jaka typ zajęć będzie dla nas odpowiedni. Bardzo często taka wizyta obejmuje analizę składu ciała, a także pomiar tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Musimy też się spodziewać dokonania pomiarów i dokładnej ankiety dotyczącej sposobu odżywiania.
  • Wygląd – Mówi się, że najlepszą wizytówką trenera personalnego jest jego wygląd. Pamiętajmy jednak, że piękna sylwetka musi iść w parze z fachową wiedzą. Nie warto decydować się na współpracę z osobą, która swój cel osiąga kontrowersyjnymi metodami.
  • Indywidualne podejście – To bardzo istotna kwestia w doborze trenera personalnego. Pamiętajmy, że ma być on dla nas wsparciem, a wszelkie działania dopasowywać do naszych możliwości. Sztywne rozpiski treningowe nie wchodzą w grę, plany muszą być indywidualne dostosowane pod konkretną osobę.
  • Referencje innych klientów – Przed nawiązaniem współpracy warto sprawdzić doświadczenia innych klientów na temat zajęć z wybranym trenerem. Pozytywne opinie, a często też zdjęcia pokazujące efekty są bardzo dobrym znakiem. To dowód, że nasz trener ma odpowiednie doświadczenie, a jego działania przynoszą wymarzone efekty.
  • Pozytywne usposobienie – Treningi z kimś niemiłym lub niecierpliwym nie są dobrym pomysłem. Trener personalny musi lubić pracę z ludźmi. Dlatego pozytywne usposobienie jest ostatnim determinantem naszego wyboru. Chodzenie na trening ma być dla nas przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Chcesz rozpocząć treningi z doświadczonym trenerem osobistym? Skorzystaj z usług SilFit! Nasi trenerzy to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Z nami osiągniesz wymarzone efekty, a treningi na siłowni staną się Twoim ulubionym zajęciem. Masz pytania lub obawy? Nie bój się pisać i dzwonić! Rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości!